Entradas por memmix2013

Teatre Principal

30/05:Taula Rodona: Sector de la música de nova creació i institucions formatives _ 17:00. 30/05: Placa Base Col·lectiu Instrumental _ Aurora Sax Quartet _ CSMIB_ 20:30. Programa: György Ligeti – “Bagatelles 1,2,3”
 Joan Lluís Escrivà – “Nova peça electrònica 1”
 Octavi Rumbau – “One Paradox”
 Mateu Malondra – “Sound Block”
 Joan Lluís Escrivà – “Nova […]

Teatre Xesc Forteza

31/05: Barcelona Modern Ensemble _ 20:30. Xarxa Pirineus-Mediterrània Modern Programa: – Pablo Andoni G. Olabarría, Seq (2018)* -flauta, saxo, violí, violoncel i piano – Uğurcan Öztekin, Conference of the birds (2018)* -flauta, saxo, violí i piano – Filippos Sakagian, Lutter (2018)* -flauta, saxo i piano – Demian Luna, Memorias del Abismo V (2017-18) -piano solo […]

Es Baluard

Es Baluard 02/06: Taula rodona _ Taula Rodona: Compositors, en actiu, que han esdevingut gestors de cicles i festivals _ 17:00. 02/06: Placa Base Col·lectiu Instrumental _ 18:30. Programa: J.A.Pàmies – For Violin (vl) P.Carrascosa Llopis – Rush (elctr.) L.Codera Puzo – Albedo (pn i elctr.) 12’ O.Rumbau – One Paradox 1.0 (elctr. 8 canals) […]

Capella de la Misericòrdia

Capella de la Misericòrdia 03/06: Taula rodona _ Taula Rodona: La nova gestió cultural de projectes multidisciplinaris _ 11:00. 03/06: Placa Base Col·lectiu Instrumental _ 12:30 _ UMS’n JIP. Programa: (IB) mateu malondra – sicut 2016 (Cat) luis codera puzo – oscillation ou interstice 2013 (Cat) javier hagen – heine-lieder 2017 (Sui) max e. keller […]

Conservatori Superior de les Illes Balears (CSMIB)

31/05:CSMIB conferències de 12:30 a 14:00 Deiman Luna de 15:30 a 18:30 alumnes Concervatori Superior del Liceu-Barcelona 01/06:CSMIB master class de violí per alumnes del centre de 10:00 a 12:00 Takao Hyakutome conferències:CSMIB de 12:30 a 14:00 Turbulences Sonores-Universitat Paul Valéry-Montpellier 02/06:CSMIB master class de composició per alumnes del centre de 10:00 a 12:00 Juan […]

Casal Solleric / Ses Voltes

Día 22/05 Casal Solleric Presentación: Prensa   Hora: 20:00 h Casal Solleric Concierto: UMS’nJIP Día 21/06 Hora: 12:00 h Casal Solleric Concierto: David Brutti (Sax + electro) Día 24/06 Hora: 17:00 h Casal Solleric Mesa redonda: Composición y música mixta I Día 25/06 Hora: 18:30 h Casal Solleric Sesión: Luis Codera (Modulares)   Hora: 20:30 […]

Es Baluard

Día 20/06 Hora: 20:00 h Es Baluard: Pati Central Concierto: Mallorca Saxophone Ensemble – Moondog Project Día 21/06 Hora: 17:00 h Es Baluard: Aljub Sesión: Joan Bagés (electro)   Hora: 20:00 h Es Baluard: Aljub Concierto: Arne Deforce (Vc + electro) Día 25/06 Hora: 17:00 h Es Baluard: Aljub Inaguración Instalación Sonora: García Tomás

CCCPelaires

Día 24/06 Hora: 20:30 h CCCPelaires Concierto: Takao Hyakutome (VI + electro) Día 27/06 Hora: 18:30 h CCCPelaires Sesión: Pere Trotz (modulares + láser)

OIKOLOGICA

Día 24/06 Hora: 18:30 h OIKOLOGICA Sesión: José Pablo Polo (E-Gui) Día 28/06 Hora: 17:00 h OIKOLOGICA Concierto: Mallorca Summer Academy (UMS’nJIP)