Teatre Principal

30/05:Taula Rodona: Sector de la música de nova creació i institucions formatives _ 17:00.

30/05: Placa Base Col·lectiu Instrumental _ Aurora Sax Quartet _ CSMIB_ 20:30.

Programa:
György Ligeti – “Bagatelles 1,2,3”

Joan Lluís Escrivà – “Nova peça electrònica 1”

Octavi Rumbau – “One Paradox”

Mateu Malondra – “Sound Block”

Joan Lluís Escrivà – “Nova peça electrònica 2”

György Ligeti “Bagatelles 4,5,6”

Intérpretes:


Aurora Sax Quartet

Octavi Rumbau: electrónica en vivo y codirección

Mateu Malondra: electrónica en vivo y codirección

Asistècia tècnica: Placa Base Col·lectiu Instrumental

Octavi Rumbau (producció i sonorització), Mateu Malondra (producció i sonorització)

Teatre Xesc Forteza

31/05: Barcelona Modern Ensemble _ 20:30.
Xarxa Pirineus-Mediterrània Modern

Programa:
– Pablo Andoni G. Olabarría, Seq (2018)* -flauta, saxo, violí, violoncel i piano
– Uğurcan Öztekin, Conference of the birds (2018)* -flauta, saxo, violí i piano
– Filippos Sakagian, Lutter (2018)* -flauta, saxo i piano
– Demian Luna, Memorias del Abismo V (2017-18) -piano solo
– J.M. López López, Trio III (2008) -violí, violoncel i piano
– Demian Rudel Rey, Izanagi (2018)* -flauta, saxo, violí, violoncel i piano

*Estrena. Obra encàrrec Curs Internacional de Composició Barcelona Modern.

Intèrprets:
Barcelona Modern Ensemble
Joan Pons, flauta
Nacho Gascón, saxos
Takao Hyakutome, violí
Mònica Marí, violoncel
David Casanova, piano
Xavier Pagès-Corella, director

Demian Luna , director artístic

Asistècia tècnica: Placa Base Col·lectiu Instrumental

Octavi Rumbau (producció i sonorització), Mateu Malondra (producció i sonorització)

Teatre Mar i Terra

01/06: Turbulences Sonores _ 18:30 _ Xarxa Pirineus-Mediterrània Modern.

Programa:
Isabel Pires, Imagens (1999) – violoncelle et électronique
Pierre Henry, Variations pour une porte et un soupir (extrais) (1963)
Sophie Lacaze, Duo (2005) – voix électronique
Lucie Prod’homme, Comme un malentendu (2016) – acuosmatique
Guilherme Carvalho, (some) Objects (2016) – voix et électronique
Sophie Lacaze, Vents du sud (2016) – acousmatique
André Dion, Organique VI (2017) – violoncelle et électronique

Intèrprets:
Turbulences Sonores
Guilherme Carvalho (cello), Myriam Garcia (voice: Spr)
Asistècia tècnica: Placa Base Col·lectiu Instrumental
Octavi Rumbau (producció i sonorització), Mateu Malondra (producció i sonorització)


01/06: Placa Base Col·lectiu Instrumental _ 20:30.

Programa:
Ángel Faraldo – Feedback Study #1
Pablo Carrascosa Llopis – Rush
Joan Magrané Figuera – Via
Marc Garcia Vitoria – P project
Octavi Rumbau – En Fricció
Mateu Malondra – E-Block
Joan Bagés i Rubí – Holofonia V2
Pablo Carrascosa Llopis – Rush
Xavier Gelabert – Collar de perles

Intèrprets:
Placa Base Col·lectiu Instrumental
Tomás Alonso (sax), David Brutti (sax), Ángel Faraldo (somnorització i electrònica en viu), Mateu Malondra (producció i electrònica en viu).

Es Baluard

02/06: Taula rodona _ Taula Rodona: Compositors, en actiu, que han esdevingut gestors de cicles i festivals _ 17:00.


02/06: Placa Base Col·lectiu Instrumental _ 18:30.

Programa:
J.A.Pàmies – For Violin (vl)
P.Carrascosa Llopis – Rush (elctr.)
L.Codera Puzo – Albedo (pn i elctr.) 12’
O.Rumbau – One Paradox 1.0 (elctr. 8 canals) 9’
M.García Vitoria – Microscopi 3: Calc (vl i elctr.) 9’45
Á.Faraldo – I miss you too (sintetizador digital en vivo) 8’
O.Rappoport – Dúo (vl, pn i amplificació) 12’
F.Llompart – Three strangers melting outside of time (elctr.) 1’46’’
M.Malondra – Apposition IV (vl i amplificació) 10’20’’

Intèrprets:
Placa Base Col·lectiu Instrumental
Takao Hyakutome (vl), Neus Estarellas (pn), Ángel Faraldo (somnorització i electrònica en viu), Mateu Malondra (producció i electrònica en viu).


02/06: Mark Knopp & Roderick Chadwick _ visual artist: Ali Kaaf _ 20:30.

Programa:
Oded Ben-Tal – Beginning Middle End (10’)
Mateu Malondra Flaquer – Pulse Interpolation 1 (9’)
Michael Finnissy – Wild Flowers (10’)
– interval –
John McGuire – 8 Variations for Two Pianos (45’) – Video creation: Ali Kaaf

Intèrprets:
Mark Knoop (pn), Roderick Chadwick (pn), Oded Ben-Tal (live-E), Ali Kaaf (vídeo)

Asistècia tècnica: Placa Base Col·lectiu Instrumental
Mateu Malondra (producció i sonorització)

Capella de la Misericòrdia

03/06: Taula rodona _ Taula Rodona: La nova gestió cultural de projectes multidisciplinaris _ 11:00.


03/06: Placa Base Col·lectiu Instrumental _ 12:30 _ UMS’n JIP.

Programa:
(IB) mateu malondra – sicut 2016
(Cat) luis codera puzo – oscillation ou interstice 2013
(Cat) javier hagen – heine-lieder 2017
(Sui) max e. keller – ruh or mobile (with any other musician, guided impro) 2014
(Sui) markus hofer – frau schlendrian 2011
(USA) william dougherty – mort de judas 2017
(Xile) mauricio rosenmann – solomisazione 2001
(Tk) mehmet ali uzunselvi – pollaple rose 2017

Intèrprets:
Placa Base Col·lectiu Instrumental _ UMS’nJIP

Conservatori Superior de les Illes Balears (CSMIB)

31/05:CSMIB

conferències
de 12:30 a 14:00 Deiman Luna
de 15:30 a 18:30 alumnes Concervatori Superior del Liceu-Barcelona

01/06:CSMIB
master class de violí per alumnes del centre
de 10:00 a 12:00 Takao Hyakutome
conferències:CSMIB
de 12:30 a 14:00 Turbulences Sonores-Universitat Paul Valéry-Montpellier

02/06:CSMIB
master class de composició per alumnes del centre
de 10:00 a 12:00 Juan José Eslava

04/06:CSMIB
master class de composició per alumnes del centre
10:00 a 12:00 Oliver Rappoport